Dags att släppa sargen å komma in i matchen!!!
Nu är det dags att ja släpper sargen å drar på blåstället. Här ska det fixas miljoner till helgen, å vad kan då passa bättre en att ja bjuder på ett roligt spel. I v75 3e avdelning har ja hittat nummer 5, Rocket Power som har ett bra läge nu å det långa upploppet borde passa som handen i handsken ja säger pass upp 12.ggr degen där ? Mitt andra bud kommer i den första avdelningen där ja kollat runt å hittad nummer 9 P.a Surprise som ja tror kommer gynna hans speediga förmåga å dra nytta av Axevallas långa upplopp. I v75 5e avdelning kommer en klar häst ut som ja ser har den duktige å skicklige lärlingen Kenneth Haugstad i sulkyn ja prtar så klart om nummer 13 Frillan Filliokos tror detta blir en skratt match å inte alltför mycket procent men en sund spik att luta sig mot i en svår v75 omgång.
Funderade på igår vad ja skulle göra om ja vart miljonär på lördag. Frågorna snurrade runt i skallen men svaret blev 1. Säg inte upp dig från jobbet utan ha det kvar å lev livet. 2. Åka runt lite å se så mycket som möjligt i travsverige och utomlands. 3. En Thailands resa skulle inte sitta i vägen. Det är nåra av sakerna ja skulle pyssla med.
Nu laddar vi mot helgen å vässar pennorna här ska det snart börja pluggas mera…..
helt rätt inställning till helgen..med en miljon måste man 1: åka till Frankrike och se PA live.2: Fortsätta resa, asien, fotbollsresor, travresor, konserter. 3: satsa på en ny miljon och dra ner på fysiskt arbete och gå inför liret helt och hållet..lycka till i helgen Limpo
Helt rätt Mikko.. Det vore grymt å se pda live. Vi får hoppas på det bästa på lördag sen ser vi vart det hamnar. Kul att du läser på sidan 🙂
Tja Limpopo!!
Frillan på lördag!!! Spela!!
/J
Absolut blir bra vi ska spika den 😉